"Кредит під токсичні відходи“

Львівський дослідний нафтомаслозавод” взяв гроші в комерційних структур під заставу гудронів! 200 тисяч тонн токсичних відходів, які нині є на балансі “Львівського дослідного нафтомаслозаводу” можуть стати “нічийними”, себто перейти у власність місцевої громади. Власне такого розвитку подій побоюються деякі захисники довкілля у зв’язку з фінансовими труднощами підприємства та початком судової справи у Львівському господарському суді щодо визнання заводу банкрутом. Якщо їх побоювання стануть реальністю, Грибовицьку сільську раду ощасливлять 200 тисячами тонн кислих гудронів, себто майже по 100 тонн кожному грибовицькому ґазді...

Гудронна історія. Читати далі...

вівторок, 5 травня 2009 р.

§ TURTLE NEWS: [WASTE] Справа з гудронами біля Грибовицького сміттєзвалища на Львівщині може вирішитися 19 травня у суді

Справа з гудронами біля Грибовицького сміттєзвалища на Львівщині може вирішитися 19 травня у суді
19 травня відбудеться чергове засідання Господарського суду Львівської області, де розглядається справа банкрутства ВАТ «Львівський дослідний маслозавод», який є власником гудронових озер, що на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова. Про це сьогодні, 5 травня, під час прес-конференції повідомив в.о. начальника управління екології та благоустрою Львівської міської ради Михайло Казимир.
За його словами, в трьох озерах на Грибовицькому сміттєзвалищі зберігається приблизно 200 тис. тонн кислих гудронів, які накопичували ще з 50-х рр. У справі про банкрутство «Львівського дослідного маслозаводу» вже відбулося близько 7-8 судових засіданнях, де Львівська міська рада виступає третьою стороною. «Тривала процедура санації і зараз прийнято рішення про оголошення процедури банкрутства заводу. Проте суд має винести остаточне рішення, що буде з гудронами і який статус цих озер. Зараз вони перебувають у заставі Запорізького банку. Якщо б банк добровільно відмовився від них, ми могли б знайти спеціальну фірму, яка б переробляла ці відходи чи утилізувала їх, проте наразі ці гудрони – це чуже майно і ми їх чіпати не можемо», – зазначив М. Казимир.
Вартість самих гудронів оцінюється у декілька мільйонів гривень. Також, за словами М. Казимира, суд має винести рішення, хто проведе екологічний аудит, щоб дізнатися, яка шкода завдана довкіллю.
Окрім того, управління екології завтра обіцяє провести своє комісійне обстеження цієї території. «Спеціально для цього ми привеземо пересувну екологічну лабораторію. Комісія складатиметься з представників Державної екологічної інспекції, санстанції та управління надзвичайних ситуації Львівської ОДА», – додав чиновник.
Як зазначив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради Юрій Голець, гудрони – це проблема області і саме керівництво Львівщини має вирішити цю ситуацію. Водночас, за його словами, до Львова вже зверталися інвестори з Франції та Швеції, які зацікавилися переробкою львівських гудронів, та наразі всі очікують на рішення суду.Довідка ЗІКу.

Під час травневих свят депутатська група «Самоврядна Жовківщина» Жовківської районної ради здійснила черговий рейд на Львівське міське сміттєзвалище і вжахнулася побаченим. Про це заявив сьогодні, 5 травня, власкорові ЗІКу заступник уповноваженого представника депутатської групи «Самоврядна Жовківщина», житель села Малехова Микола Лег.

За його словами, депутати на власні очі пересвідчилися в тому, що витоки, подібні до кислих гудронів, у долині на околиці села Збиранки Грибовицької сільської ради, на межі з голосківським цвинтарем міста Львова, за 1 км від озер гудронів, – стали більш інтенсивними, незважаючи на двотижневу суху погоду. На думку депутатів, токсичні кислі гудрони продовжують інтенсивно витікати під землю. На самому звалищі, незважаючи на суху погоду його інфільтрати продовжують стікати в озера-накопичувачі, біля підніжжя смітника-гіганта.

За словами Миколи Лега, отруйні стоки і далі течуть в канаву – паралельну міжнародному автошляху Львів–Варшава, що на території Малехівської сільської ради, і потрапляють у річку Малехівку, яка перетинає село.

«А це наводить на думку, що стоки звалища залежать не стільки від атмосферних опадів, скільки від витоків з озер кислих гудронів», – висловили міркування депутати з «Самоврядної Жовківщини». Вони після цього «святково-першотравневого рейду» по теренах Львівського міського сміттєзвалища вже сьогодні, 5 травня, вийдуть з відповідними пропозиціями стосовно нових кардинальних дій Жовківської районної ради з подолання цієї екологічної небезпеки.

Немає коментарів: