"Кредит під токсичні відходи“

Львівський дослідний нафтомаслозавод” взяв гроші в комерційних структур під заставу гудронів! 200 тисяч тонн токсичних відходів, які нині є на балансі “Львівського дослідного нафтомаслозаводу” можуть стати “нічийними”, себто перейти у власність місцевої громади. Власне такого розвитку подій побоюються деякі захисники довкілля у зв’язку з фінансовими труднощами підприємства та початком судової справи у Львівському господарському суді щодо визнання заводу банкрутом. Якщо їх побоювання стануть реальністю, Грибовицьку сільську раду ощасливлять 200 тисячами тонн кислих гудронів, себто майже по 100 тонн кожному грибовицькому ґазді...

Гудронна історія. Читати далі...

пʼятниця, 25 грудня 2009 р.

§ TURTLE NEWS: [WASTE] На Грибовицькому сміттєзвалищі підприємство з Миколаївської області щось «хімічить» з гудронами, – Держуправління ОНПС Львівщини

Певні роботи з гудронами на Грибовицькому сміттєзвалищі проводить підприємство «Зірка» з Миколаївської області, яке не має на це жодних погоджень та дозволів. Про це 22 грудня на сесії Львівської облради повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Богдан Матолич.
«Ми знаємо лише за чутками, що МПП «Зірка» з Миколаївської області працює на території, але воно не подавало до нас жодних проектів. Ми не видавали ніяких дозволів, документів на переробку гудронів», – повідомив Матолич.
З його слів, Держуправління ОНПС не має функцій контролю чи притягнення до відповідальності власника гудронів – ВАТ «Львівський дослідний маслозавод», оскільки з 2007 року такі повноваження перейшли до Мінприроди.
На запитання депутатів, як влада області має повестися у нинішній ситуації, щоб не допустити екологічної катастрофи з кислими гудронами, Матолич відповів, що зараз «настав момент для роботи правоохоронних органів, які мають розпочати певну роботу з власниками».
Матолич кілька разів наголосив, що підприємство «Зірка» самовільно проводить роботи з гудронами. Він поінформував, що Держекоінспекція дала припис підприємству призупинити роботи і до кінця цього року подати документи на затвердження.
Депутати дали припис про заміну арбітражного керуючого, ліквідатора ВАТ «Львівський дослідний нафтомаслозавод» В.І. Коляди через його неефективну роботу. За таке рішення проголосували 72 депутати.
За даними Держуправління ОНПС, станом на 2007 рік на території Грибовицького сміттєзвалища зберігалося 199 тис. тонн 907 кг кислих гудронів. 

Немає коментарів: