"Кредит під токсичні відходи“

Львівський дослідний нафтомаслозавод” взяв гроші в комерційних структур під заставу гудронів! 200 тисяч тонн токсичних відходів, які нині є на балансі “Львівського дослідного нафтомаслозаводу” можуть стати “нічийними”, себто перейти у власність місцевої громади. Власне такого розвитку подій побоюються деякі захисники довкілля у зв’язку з фінансовими труднощами підприємства та початком судової справи у Львівському господарському суді щодо визнання заводу банкрутом. Якщо їх побоювання стануть реальністю, Грибовицьку сільську раду ощасливлять 200 тисячами тонн кислих гудронів, себто майже по 100 тонн кожному грибовицькому ґазді...

Гудронна історія. Читати далі...

середа, 10 січня 2018 р.

Досі не відомо, хто відкачує кислі гудрони і чи є у підприємців потрібні документи


Досі не відомо, хто відкачує кислі гудрони і чи є у підприємців потрібні документи
Наразі достеменно не відомо, хто саме відкачує кислі гудрони з озер №1, 2 та 3 і чи є у них необхідні документи. Про це свідчить відповідь Держекоінспекції у Львівській області на запит депутата Жовківської районної ради Ігоря Муравського, яка є у розпорядженні ІА Дивись.info.
Водночас результати аналізів грунтів, відібраних біля озер з кислими гудронами, свідчать про значне забруднення території.  Тож, викладаємо хронологію подій, яка зафіксована у доступних документах.
Отже, 25 листопада під час перевірки Держекоінспекція виявила облаштований котлован, у якому розігрівали кислі гудрони, спалюючи відпрацьоване мастило. Тоді ні людей, які відкачували гудрони, ні документів не виявили. Тільки через два дні, 27 листопада, до Держекоінспекції прибув чоловік, який, не представившись, надав копію договору купівлі-продажу кислих гудронів, а на словах запевнив, що підприємство має усі необхідні дозволи та ліцензії. Знову-таки зі слів чоловіка, стало відомо, що відбором гудронів займається ТОВ «Екоінвестгруп».
Через два дні, 27 листопада, держекоінспектори знову прибули на Грибовицьке сміттєзвалище, де виявили, що роботи з відбору гудронів тривають. На місці були взяті проби грунту.
За результатами досліджень, на території на схід від озера з кислими гудронами №1 виявлено перевищення за показниками: неполярні вуглеводні (нафтопродукти) в 63,4 рази, кадмій (рухомі форми) в 7,3 рази, мідь (рухомі форми) в 1,8 рази, свинець (рухомі форми)  в 4,8 рази, марганець (рухомі форми) в 2 рази, хром (рухомі форми)  в 1,5 рази, цинк (рухомі форми)  в 7,4 рази відносно фону.
Згодом були взяті проби грунтів біля озер №2 і 3, результати яких виявилися теж невтішними.
«В об’єднаній пробі ґрунту, відібраній на земельній ділянці на південь від озер № 2,3 з кислими гудронами  по показниках – неполярні вуглеводні (нафтопродукти) в 124,4 рази, кадмій (рухомі форми) в 11,8 рази, мідь (рухомі форми) в 2 рази, свинець (рухомі форми) в 13,1 раз, марганець (рухомі форми) в 2,3 рази, хром (рухомі форми)  в 2,2 рази, цинк (рухомі форми)  в 11,8 рази», – повідомили у Держекоінспекції.
Однак за результатами лабораторних досліджень Держекоінспекція не змогла нарахувати суми завданих збитків. Бо, як з’ясувалося, не відомо, кому виставляти рахунок, адже назва суб’єкта господарювання не встановлена. Відтак Держекоінспекція звернулася до поліції. Перший запит був скерований 29 листопада і станом на 12 грудня Жовківський ВП Кам’янка-Бузького ВП УНП відповіді не надав. Тому 19 грудня був скерований ще один запит, який теж, наразі, залишається без відповіді.
20 грудня Держекоінспекція прибула на Грибовицьке сміттєзвалище із ще однією перевіркою, під час якої виявили, що облаштований котлован заповнений речовиною, схожою на ту, що зберігалася в озері №1. Щоправда, інспектори виявили тільки десятки бочок і саморобне обладнання, працівників на місці не було.
 
 
 
 
 
 
Натомість біля озер №2 і 3 була встановлена котельня та три резервуари. Під час перевірки котельня працювала, а відбір гудронів здійснювався за допомого понтонного обладнання. Працювали там п’ятеро людей, які відмовилися представитися, а з документів надали лише Технологічний регламент «Розігрів, підйом, погрузла в автоцистерну кислих гудронів з озера-накопичувача», затверджений директором МП «Дослідне виробництво» Анатолієм Здоровцем. Знову-таки ні дозволів, ні ліцензій ніхто не показав.
Наразі відомо, що ні МП «Дослідне виробництво», ні ТОВ «Екоінвестгруп» не зареєстровані у Львівській області, посадові особи підприємств відсутні, Держекоінспекція не може провести позапланову перевірку, відтак звернулася з листом до СБУ та до комісії ТЕБ та НС Львівської ОДА щодо вжиття необхідних заходів для запобігання завдання шкоди навколишньому середовищу.
ІА Дивись.info вже писала про компанію, яка вивозила гудрони з озера №1 – ТОВ «Екоінвестгруп». Більш детально про це можна прочитати тут.
Друга фірма, яка викачувала гудрони на озерах №2 та 3, – Мале підприємство у вигляді Товариства з обмеженою відповідальністю «Дослідне виробництво» теж з Донбасу. Юридична адреса – Авдіївка, проїзд Індустріальний. Згідно з реєстром Мінприроди, компанія отримала ліцензію 20 листопада 2012 року на збирання, зберігання, оброблення та утилізацію небезпечних відходів: 1. Відпрацьовані нафтопродукти, не придатні для використання за призначенням (у тому числі відпрацьовані моторні, індустріальні масла та їх суміші); 2. Відходи у вигляді смолистих залишків (крім асфальтових в’яжучих), що утворюються під час рафінування, перегонки чи будь-якої піролітичної обробки органічних матеріалів.
Саме МП було створене на Авдіївському коксохімзаводі.
Згідно з законом, підприємство, яке займається небезпечними відходами, може здійснювати свою діяльність за своєю фактичною адресою, тобто на Донеччині. Відтак, на якій підставі компанія здійснює діяльність на території ЛКП «Збиранка», наразі невідомо.
За даними YouControl, «Дослідне виробництво» було створене 1992 року. Бенефіціарами компанії є Ігор Аровін з Донецька та Анатолій Здоровець з Авдіївки. Розмір статутного капіталу – 375 гривень.
Як повідомив ІА Дивись.info Ігор Муравський, за справу з відкачування гудронів на Грибовицькому сміттєзвалищі взялася прокуратура, а також СБУ.
Оксана ДУДАР
Фото, відео Ігоря МУРАВСЬКОГО
http://dyvys.info/2018/01/09/dosi-ne-vidomo-hto-vidkachuye-kysli-gudrony-i-chy-ye-u-pidpryyemtsiv-potribni-dokumenty/

Немає коментарів: