"Кредит під токсичні відходи“

Львівський дослідний нафтомаслозавод” взяв гроші в комерційних структур під заставу гудронів! 200 тисяч тонн токсичних відходів, які нині є на балансі “Львівського дослідного нафтомаслозаводу” можуть стати “нічийними”, себто перейти у власність місцевої громади. Власне такого розвитку подій побоюються деякі захисники довкілля у зв’язку з фінансовими труднощами підприємства та початком судової справи у Львівському господарському суді щодо визнання заводу банкрутом. Якщо їх побоювання стануть реальністю, Грибовицьку сільську раду ощасливлять 200 тисячами тонн кислих гудронів, себто майже по 100 тонн кожному грибовицькому ґазді...

Гудронна історія. Читати далі...

неділя, 1 березня 2009 р.

§ TURTLE NEWS: [WASTE] Грибовицькі гудрони почнуть переробляти вже цього року

Грибовицькі гудрони почнуть переробляти вже цього року
Грибовицькі гудрони, які належать Львівському дослідному нафтомаслозаводу, планують почати переробляти цього року. Про це у коментарі ZAXID.NET 27 лютого повідомив начальник управління промисловості Львівської ОДА Олег Немчінов. 
 
За його словами, відповідний проект з переробки гудронів вже погоджено двома профільними львівськими інститутами. "Гудрони перероблятимуться на місті, на Грибовицькому сміттєзвалищі, де вони розташовані, коштом екологічного фонду Мінприроди та Міністерства палива та енергетики. Перероблятиметься частина гудронів, які зберігаються у двох найбільших озерах, решта гудронів перемішані зі сміттям, і необхідно розробити технологію їх переробки", - додав посадовець. На початкову реалізацію проекту необхідно 30 млн грн, з них 15 млн грн у 2009 році (кошти необхідні для проведення моніторингу озер та встановлення установки). "Це 10% від необхідних коштів на переробку, решту ми отримаємо від переробки. Продукти переробки гудронів - мазут, придатний для спалювання на ТЕЦ", - додав О. Немчінов.  
 
"Гудрони перебувають у заставі. За повідомленням керуючого санацією заводу - власника гудронів, є рішення суду першої інстанції щодо переведення статусу гудронів", - зазначив начальник управління.  
 
О.Немчінов також додав, що сільський голова Грибович позитивно віднісся до цієї ідеї: "УкрНДІ "МАСМА", яка займатиметься переробкою, зареєструє окрему фірму в Грибовичах, крім того, є домовленість, що до переробки будуть задіяні місцеві мешканці".

Немає коментарів: