"Кредит під токсичні відходи“

Львівський дослідний нафтомаслозавод” взяв гроші в комерційних структур під заставу гудронів! 200 тисяч тонн токсичних відходів, які нині є на балансі “Львівського дослідного нафтомаслозаводу” можуть стати “нічийними”, себто перейти у власність місцевої громади. Власне такого розвитку подій побоюються деякі захисники довкілля у зв’язку з фінансовими труднощами підприємства та початком судової справи у Львівському господарському суді щодо визнання заводу банкрутом. Якщо їх побоювання стануть реальністю, Грибовицьку сільську раду ощасливлять 200 тисячами тонн кислих гудронів, себто майже по 100 тонн кожному грибовицькому ґазді...

Гудронна історія. Читати далі...

вівторок, 7 липня 2009 р.

§ TURTLE NEWS: [WASTE] Погоджено проект рішення щодо утилізації кислих гудронів на Грибовицькому сміттєзвалищі

6 липня під час виїзного засідання робочої групи з питань Грибовицького сміттєзвалища було погоджено пропозиції щодо проекту рішення про утилізацію кислих гудронів, що є на території звалища. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Львівської ОДА.
Зокрема, у проекті рішення зазначено, що до 13 липня цього року ліквідатору ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" включити до вимог реєстру кредиторів роботи з належного зберігання, утилізації кислих гудронів та профінансувати їх за рахунок коштів ліквідаційної процедури. Окрім цього, нафтомаслозаводу виступити замовником екологічного аудиту та забезпечити його проведення у термін, який не перевищує 60-90 днів та профінансувати заходи із ліквідації витоків інфільтрату (кислої води) з амбарів кислого гудрону ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" і не пізніше 20 липня 2009 року розпочати реалізацію заходів.
"Ліквідатору ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод" у тижневий термін після проведення екологічної експертизи оголосити конкурс на роботи з утилізації кислих гудронів"", - йдеться в повідомлені.
Нагадаємо, 2 липня у Львові створили робочу групу з питань Грибовицького сміттєзвалища, до якої увійшли керівництво області, міста та сільських рад Грибович та Малехова. Групу очолили голова Львівської ОДА Микола Кміть, міський голова Львова Андрій Садовий та сільські голови Грибович і Малехова.
Під час першого засідання група затвердила план дій по врегулюванню ситуації навколо діяльності підприємства. План передбачає проведення протягом місяця чотирьох робочих засідань з вирішення конкретних проблем пов’язаних з діяльністю полігону - вивезення гудронів, будівництво сміттєпереробного заводу на території ТЕЦ-2, вирішення проблем водопостачання, проведення рекультивації сміттєзвалища.
Перше засідання було заплановане на 6 липня і стосувалося воно проблеми гудронів. Друге - 8 липня, де обговорять ситуацію із каналізуванням та водовідведенням. Третє засідання робочої групи заплановано на 15 липня - йтиметься про можливість будівництва на ТЕЦ-2 або на іншій визначеній території сміттєпереробного заводу. Зрештою, останнє засідання має відбутись 28 липня, де обговорять питання рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
Сторони домовились, що результатом місячної роботи має стати визначення граничної дати закриття Грибовицького сміттєзвалища.

Немає коментарів: